Laserowe wybielanie zębów

„Jak to możliwe, że on/ona ma takie białe zęby? Co robię nie tak, że moje nie wyglądają w ten sposób?” Zapewne wielu z nas zadaje lub zadawało sobie takie pytanie zastanawiając się jak to możliwe, że zęby u niektórych ludzi są takie białe. Odpowiadamy: to wcale nie jest nasza wina. Naturalnie odcień kości tworzącej ząb może różnić się w zależności od osoby. Może być tak, że nasz naturalny kolor zęba jest w odcieniu szarości. Jednak można temu zaradzić, a jedną z najskuteczniejszych technik jest laserowe wybielanie zębów. Zastosowanie tego zabiegu pozwala na uzyskanie białego odcienia zębów już po pierwszej aplikacji.

wybielanie zębów laserem

Na czym polega laserowe wybielanie zębów Toruń?

Na samym początku należny się upewnić, że usta są wolne od ranek a zęby posiadają zaleczone ubytki. Po uporaniu się z tą częścią zadania dentysta przystępuje do właściwego zabiegu. A więc jak wygląda laserowe wybielanie? Stomaolog na samym początku zabezpiecza rejony dziąseł specjalnym czynnikiem ochronnym. Ma on za zadanie osłonić dziąsła przed substancją aktywną, która zostanie umieszczona na zębach. Następnie pokrywamy zęby cienką warstwą środka wybielającego, po czym rozpoczynamy naświetlanie ich powierzchni laserem.

laserowe wybielanie zębów toruń

Wybielanie zębów laserem Toruń jest takie skuteczne dlatego, że skierowanie wiązek laserowych na czynnik wybielający pozwala wniknąć mu głębiej w strukturę zęba. Dzięki takiej reakcji jesteśmy w stanie pozbyć się przebarwień, które są osadzone głębiej w strukturze zębów. Po zakończeniu zabiegu, który trwa od 45 do 60 minut zęby są wybielone o kilka odcieni w skali vita i utrzymoją swój kolor przez długi czas.

Przeciwwskazania do laserowego wybielania zębów

Główną grupę, której odradza się tą metodę wybielania oraz wszystkie inne są kobiety w ciąży. Na ten moment ze względów etycznych nie przeprowadzono badań, które potwierdzałyby negatywny wpływ czynników wybielających na dziecko w łonie matki. Jednak lekarze zgodnie zalecają aby w tym okresie wstrzymać się z wszelkimi zabiegami, które nie są tymi ratującymi życie. Dlatego najlepiej jest wybielić zęby po porodzie lub przed samą ciążą.

Dowiedz się też jak wygląda zabieg wybielania lampą.