Wybielanie zębów lampą

Wielu z nas zastanawia się w jaki sposób można osiągnąć śnieżnobiały kolor zębów. Od pacjentów korzystających z naszych usług słyszymy o różnych, często niebezpiecznych technikach. Uwzględniają one wykorzystanie sody oczyszczonej lub węgla aktywnego, co może powodować nieprzyjemne skutki w obrębie jamy ustnej. Jednym z rozsądnych sposobów jest wybielanie zębów lampą w gabinecie dentystycznym. Zastosowanie tego zabiegu pozwala na osiągnięcie wyraźnych efektów już po jednym zabiegu. Sprawdź też na czym polega wybielanie zębów laserem.

wybielanie zębów lampą Toruń

Na czym polega wybielanie zębów lampą?

Przed przystąpieniem do zabiegu warto odpowiedzieć sobie na pytanie jak działa lampa do wybielania zębów i w jaki sposób przebiega zabieg w Toruniu. Na samym początku dentysta powinien dokonać dokładnych oględzin jamy ustnej. Wybielanie zębów Toruń to delikatna sprawa, przed przystąpieniem do działania trzeba zaleczyć wszystkie ubytki oraz możliwe ranki znajdujące się na dziąsłach.

W Kolejnym etapie wybielania zabezpieczamy dziąsła oraz usta pacjenta. Dbamy o to aby czynnik wybielający ani promieniowanie pochodzące z lampy nie posiadało bezpośredniego oddziaływania na inne części ciała niż zęby. Następnie nakładamy żel wybielający na zęby i rozpoczynamy zabieg z lampą. Wszystko to trwa około 45 do 60 minut.

Co zrobić po wybielaniu lampą?

Przez krótki czas po skończeniu zabiegu zęby pozostaną wrażliwe, zarówno na fizyczne bodźce jak i barwniki znajdujące się w pożywieniu. Dlatego też wymaga się od pacjenta aby przez 24 godziny po zabiegu powstrzymać się od spożywania produktów bogatych w barwniki:

  • buraczki, czerwone mięso, wino
  • zupy, ciemne sosy i marynaty
  • cytrusy, napoje z barwnikami, herbata i kawa
co zrobić po wybielaniu zębów lampą

W okresie po wybielaniu należy przejść na białą dietę. Polega ona na jedzeniu produktów, które nie są silnie barwiące. Najczęściej będą to właśnie produkty spożywcze o białej barwie jak: mleko, jaja, ryż, kalafior itd. Po upływie 24 godzin od zabiegu wybielania zębów lampą możemy wrócić do jedzenia tego co lubimy, a nasze zęby przez bardzo długi czas pozostaną wybielone o co najmniej kilka odcieni w skali vita.