Skuteczne wybielanie zębów – Toruń to najlepsze miejsce

dentysta toruń wybielanie zębów

Zażegnaj przebarwienia, wybielanie zębów niweluje osad pozostawiony przez kawę i papierosy.

Szarzenie zębów to naturalny efekt zużywania się szkliwa z którym wszyscy się zmagamy. Niestety przebarwieniom sprzyja także picie kawy i herbaty, palenie papierosów lub nawet picie czerwonego wina. Jednak nie musimy się z tym godzić, z każdym rokiem stomatologia estetyczna zyskuje na popularności, a wybielanie zębów stało się powszechne i łatwo dostępne. Dlatego zapraszamy do naszego specjalistycznego gabinetu dentysta Toruń na wybielanie zębów w mieście Toruń, tutaj pod okiem stomatologa dobierzemy odpowiedni odcień i rodzaj zabiegu odpowiedni dla państwa zębów. Efekty zabiegu są widoczne gołym okiem po pierwszej wizycie.

wybielanie zebow torun

Jak przygotować się na wybielanie zębów?

Przede wszystkim zalecamy aby przed zabiegiem wybielania zębów w Toruniu wykonać piaskowanie zębów w celu pozbycia się kamienia nazębnego który może przeszkadzać w skutecznym wybieleniu zębów. W trakcie samego procesu odkamieniania pozbywamy się charakterystycznych ciemnych obwódek wokół zębów oraz wygładzamy ich powierzchnię. Samo odkamienianie warto wykonać nie tylko ze względów estetycznych, ale także zdrowotnych, kamień nazębny może powodować nadwrażliwość zębów na ciepłe i gorące posiłki oraz prowadzić do stanów zapalnych dziąseł.

Przeciwwskazania, które wykluczają wybielanie zębów

Wybielanie to szybki i bezinwazyjny zabieg poprawy wyglądu zębów, jednak pomimo to istnieją przeciwwskazania do jego wykonania w poszczególnych przypadkach. Przykładowo z wybielaniem zębów powinny wstrzymać się kobiety w ciąży, cukrzycy lub osoby dotknięte paradontozą, którą wyleczyć może periodontolog. W pierwszej kolejności dentysta musi zaleczyć wszystkie ubytki, stany zapalne dziąseł i próchnicę. Następnie można wykonać odkamienianie zębów i ostatecznie wykonać sam zabieg.

  • Niezaleczone ubytki, schorzenia jamy ustnej – przed przystąpieniem do wizyty konieczne jest zaleczenie wszystkich nieprawidłowości w obrębie zębów i dziąseł.
  • Okres ciąży – w tym okresie organizm kobiety jest najbardziej wrażliwy na bodźce. Z tego powodu lekarze zalecają aby powstrzymać się od zabiegów, które nie są konieczne, lub są tymi ratującymi życie. Mowa też o zabiegach medycyny estetycznej, z tego też powodu lepiej jest wykonać wybielanie zębów przed lub po ciąży.
  • Obecność próchnicy
  • Nadwrażliwość zębów
  • Cukrzyca

Na czym polega wybielanie zębów – gabinet Toruń

W naszym gabinecie dentystycznym realizujemy wybielanie zębów za pomocą specjalnej lampy naświetlającej lub z wykorzystaniem lasera. Zabieg polega na trwającym około jednej godziny zabiegu podczas którego dentysta nanosi na zęby preparat wybielający po czym naświetla go specjalną lampą. W wyniku naświetlania nadtlenek wodoru zawarty w preparacie ulega utlenieniu widocznie rozjaśniając powierzchnię zębów nawet o 14 tonów, podczas gdy szeroko dostępne pasty wybielające rozjaśniają zęby jedynie o 1-2 tony w skali Vita. Zapraszamy także do zapoznania się z ofertą licówek, są to implanty zębowe, które pozwalają na natychmiastowe uzyskanie odpowiedniego koloru zęba, przy jednoczesnej korekcji ich kształtu.

wybielanie zebow w toruniu

Zapraszamy na wybielanie zębów ul. kwitnącej jabłoni 4, Toruń. W naszym gabinecie posiadamy na ten moment wieloletnie już doświadczenie w wybielaniu zębów za pomocą lampy naświetlającej, a nasze zabiegi odbywają się z wykorzystaniem nowoczesnego, certyfikowanego sprzętu. Na konsultacji Stomatolog dobierze odpowiedni odcień, pasujący do państwa uśmiechu, a także odpowiednią metodę zapewniającą trwałe i szybkie wybielanie.