RTG zębów Toruń – prześwietlenie zębów za pomocą promieni rentgenowskich

RTG zęba Toruń

Rtg zębów to zabieg pozwalający na wykonanie zdjęcia zębów przy pomocy lampy rentgenowskiej. Obraz uzyskany podczas RTG pozwala na uwidocznienie tkanki kostnej w jamie ustnej i pozwala lekarzowi dentyście na ocenę stanu uzębienia oraz podjęcie właściwej decyzji o leczeniu. Prześwietlenie RTG zęba Toruń pozwala wykryć obecność próchnicy, zawiązków zębowych oraz ciał obcych w prześwietlanym obszarze, które uwidaczniają się w postaci białych plan na zdjęciu rentgenowskim zęba. Prześwietlenie to bardzo wszechstronna praktyka, często niezbędna do podjęcia właściwego leczenia. Dzięki niej jesteśmy w stanie skutecznie zaplanować nie tylko leczenie zębów, ale wstawianie implantów oraz inne zabiegi, którymi zajmuje się protetyk Toruń.

rtg zębów Toruń
RTG Toruń – zabieg prześwietlania zębów wykonywany na miejscu

Skuteczne prześwietlenie – rentgen zębów Toruń

Wykonanie zdjęcia rentgenowskiego zębów zaleca się w przypadku podejrzenia stanów chorobowych wewnątrz jamy ustnej lub profilaktycznie przed zabiegiem. RTG zęba pozwala na skuteczne ocenienie sytuacji w jamie ustnej i może wcześniej zaalarmować stomatologa o pojawiających się zagrożeniach. Prześwietlanie zębów wykonuje się także w przypadku zabiegów z zakresu protetyki, implantów lub w przypadku konieczności oceny kanałów zębowych.

Prześwietlenie zębów polega na wykonaniu zdjęcia struktury kostnej przy pomocy promieni rentgenowskich. Jest to bardzo ważny zabieg dla oceny stanu uzębienia pacjenta. Na RTG zęba poza samą strukturą kostną widać też fragment miękkich tkanek twarzy i jamy ustnej, co pozwala na diagnozę ewentualnych stanów chorobowych również w tych miejscach. Badanie trwa chwilę i jest bezbolesne, jednak należy pamiętać o tym aby nie wykonywać go zbyt często.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej pracowni Lokalny Dentysta gdzie wykonujemy prześwietlenie zębów od ręki.