Periodontolog Toruń – zapraszamy na zabiegi

Periodontologia to dziedzina dentystyki, która zajmuje się leczeniem dziąseł i tkanek otaczających zęby. Do zadań tkanek przyzębia należy utrzymanie zębów na swoim miejscu, dlatego należy zwracać szczególną uwagę na wszelkie niepożądane zmiany takie jak zapalenie przyzębia – zwana powszechnie paradontozą, odsłonięte korzenie zębów, krwawienie, czy ruchomości zębów. Wszystkie te objawy stanowią zagrożenie dla zdrowia naszego uzębienia i jamy ustnej, dlatego najlepiej jak najszybciej skonsultować się ze specjalistą. Periodontolog Toruń w klinice Lokalny dentysta zaprasza na konsultację jeśli tylko odczujesz u siebie objawy paradontozy, które mogą spowodować poważne problemy ze zdrowiem.

zabieg periodontologiczny

W gabinecie dentystycznym Lokalny Dentysta w Toruniu specjalizujemy się w leczeniu periodontologicznym. Do 90% dorosłych ludzi w Polsce cierpi na paradontozę, czyli zapalenie tkanek przyzębia. Takie zapalenie potrafi skutkować wieloma nieprzyjemnymi konsekwencjami, jak cofnięcie się lub przerost dziąseł, a w konsekwencji doprowadzić do ruchomości zęba, co zwiększa ryzyko powstania ubytku i konieczności odbycia wizyty u protetyka.

Jeśli zauważyliśmy u siebie któreś z powyższych objawów powinien pomóc nam Periodontolog. Klinika dentystyczna Lokalny Dentysta od lat zajmuje się dziedziną jaką jest Periodontologia, korzystamy z najbardziej skutecznych technik naprawczych w tej dziedzinie, dysponujemy też wyspecjalizowaną kadrą posiadającą wykształcenie w tej dziedzinie. Dlatego w przypadku problemów w obrębie tkanek przyzębia zachęcamy do odwiedzenia naszego gabinetu.

Czym jest paradontoza?

Paradontoza to inna(potoczna) nazwa na zapalenie tkanki przyzębia. Przyczyną powstania problemów z paradontozą są bakterie płytki kamienia nazębnego zgromadzone na powierzchni zębów w wyniku nieprawidłowo stosowanej higieny jamy ustnej. Organizm o silnym systemie odpornościowym ma mniejsze szanse na powstanie stanu zapalnego, a w konsekwencji paradontozy. Jednak jeśli już dojdzie do powstania stanu chorobowego paradontoza potrafi być bardzo groźna i może nawet doprowadzić do zaniku kości lub ruchomości zęba.

Periodontolog Toruń – dlaczego warto postawić na Lokalnego Dentystę

periodontolog Toruń

Leczenie chorób z zakresu periodontologii może być bardzo skomplikowanym procesem wymagającym dużego doświadczenia i odpowiednich kwalifikacji. W Gabinecie Lokalny Dentysta w Toruniu Periodontolog zapewni państwu skuteczną terapię i najlepszą możliwą opiekę w której skład wchodzi:

  • Fachowa i starannie przygotowana diagnoza przez najlepszych specjalistów w dziedzinie periodontologii
  • Zastosowanie najnowocześniejszych technik odbudowy tkanki zęba przez personel z doświadczeniem w tego typu zabiegach.
  • Zastosowanie specjalistycznej aparatury umożliwiającej odbudowę tkanki przyzębia na podstawie czynników macierzystych oraz komórek macierzystych.
  • W przypadku poważniejszych uszkodzeń tkanek w jamie ustnej oferujemy możliwość przeprowadzenia leczenia pod narkozą, w tym przypadku przeprowadzimy zabieg na wszystkich zębach jednocześnie, aby uniknąć dzielenia na etapy i powodowania dodatkowego stresu.