Implanty tytanowe

Implanty tytanowe, bo o nich mowa to jedna z najlepszych i najtwarlszych metod odbudowy utraconego uzębienia u pacjentów. Tego rodzaju implant to tak właściwie tytanowa śruba wstawiona wstawiana w dziąsło, która po zintegrowaniu z kością skutecznie zastępuje naturalny ząb pacjenta. Tytan to bardzo trwały materiał stosowany w implantologii już od 1965 roku. Dzięki zastosowaniu tak odpornych materiałów jak tytan można być pewnym jakości implantu.

implanty tytanowe toruń

Implanty tytanowe i ich właściwości

Tytanowe implanty posiadają szereg właściwości, takich jak wcześniej wspomniana trwałość, która sprawiła, że są one dziś popularne wśród milionów pacjentów. Jednak ze względu na zastosowany w nich materiał posiadają one także drobne wady. Główną z nich, na którą skarżą się pacjenci jest srebrny kolor tytanu. W praktyce śruba na której umieszczony jest nowy ząb nie jest widoczna. Natomiast z wiekiem u pacjenta może obniżać się linia dziąseł co może skutkować ujawnieniem naturalnego koloru tytanu. Z tego też powodu coraz większą popularność zyskują implanty cyrkonowe, o których również napisaliśmy na naszej stronie. Z innych właściwości implanty tytanowe wykonane są z materiału, który nie reaguje z naszą naturalną tkanką. Obniża to szansę na odrzucenie nowego zęba oraz pozwala mu spełniać swoją rolę przez całe życie pacjenta.

tytanowy implant toruń

Dzięki specjalnie przygotowanej chropowatej powierzchni implantu tytanowego pobudza on kości do wzrostu. Ta wyjątkowa cecha pozwala na łatwiejszą integrację z kością oraz poprawną stabilizację śruby, dzięki czemu organizm nie potraktuje jej jako ciało obce. W głównej mierze właśnie tym cechom tytanowe implanty Toruń zapewniły sobie taką popularność wśród pacjentów. Do tej pory żaden dostępnych materiałów nie cechował się tak wysoka przyswajalnością przez organizm, trwałością oraz bezpieczeństwem. Warto dodać i podkreślić, że tego typu wstawka doskonale spełnia swoje zadanie zastępując ubytek oraz jest atrakcyjna wizualnie, przypominając całkowicie naturalny ząb.

Mamy nadzieję że pomogliśmy państwu z zapoznaniem się z właściwościami tytanowych implantów. Zapraszamy do konsultacji w naszym gabinecie stomatologicznym dentysta Toruń gdzie będziemy mogli postawić diagnozę i dobrać najlepszy dla państwa materiał.