Implanty cyrkonowe

Implanty cyrkonowe Toruń to godna rozważenia alternatywa do standardowych implantów wykonanych z tytanu. Cieszą się one bardzo wysoką popularnością wśród pacjentów za sprawą materiałów, z których są wykonane. Tego rodzaju implant pozwala skutecznie i funkcjonalnie zastąpić ubytki w uzębieniu pacjenta. Ponadto zapewnia on trwałość i niezawodność, dzięki czemu tego rodzaju wstawka służy pacjentom przez całe życie.

implanty cyrkonowe toruń

Implanty cyrkonowe zalety

Jedną z największych zalet implantów cyrkonowych jest porcelana, czyli materiał, z których są wykonane. Pacjenci decydują się na ten rodzaj implantu głównie przez ich kolor, który przypomina naturalna barwę zębów. Pomimo, że korzeń implantu normalnie nie jest widoczny to z czasem i wiekiem pacjenta istnieje ryzyko obsunięcia się linii dziąseł. W tym przypadku implanty cyrkonowe będą zachowywały się tak samo jak naturalny ząb.

Naturalny wygląd takiej wstawki sprawia, że zachowują się one jak stałe zęby, a pacjenci czują się z nią komfortowo. Materiały z jakich są wykonane implanty cyrkonowe są trwałe i odporna na uszkodzenia mechaniczne takie jak ścieranie mechaniczne lub złamania.

Wady implantów tytanowych

Przejdźmy teraz do wad jakimi cechują się implanty wykonane z cyrkonu. Przede wszystkim mogą one okazać się mniej stabilne niż wcześniej wspomniany implant tytanowy. Dlatego też czasem może okazać się konieczne odbudowanie kości w celu polepszenia stabilizacji. Poza tym implanty Toruń wykonane przy pomocy tego materiału są droższym rozwiązaniem. Ze względu na wykorzystanie materiału o wyższym koszcie, który lepiej imituje naturalny kolor zęba trzeba liczyć się z większym wydatkiem.

implanty z cyrkonu porcelanowe

Jak wygląda wstawianie implantów cyrkonowych?

Na samym początku lekarz dentysta dokonuje zaleczenia wszystkich ubytków znajdujących się w zębach pacjenta. Kiedy sytuacja w jamie ustnej zostanie uznana za unormowaną przechodzimy do zaplanowania zabiegu stawienia implantów cyrkonowych. Na tym etapie wykonujemy też prześwietlenie zębów, czyli RTG. Następnie robiony jest wycisk, po czym przechodzimy do samego wstawiania implantu. Warto wspomnieć, że pacjenci, którzy planują zdecydować się na wybielanie zębów Toruń powinni wybrać jaśniejszy kolor implantu. Rekomendujemy podjęcie tej decyzji wcześniej, ponieważ zębów martwych bądź tych wykonanych z tworzywa sztucznego nie można później wybielić.